Супровід покупки нерухомості

Перевірка документів при купівлі нерухомості

Купівля квартири або будь-якої іншої нерухомості завжди вимагає особливої уваги від покупця. Тільки пильність і ретельна перевірка документів дозволяє захистити себе від шахраїв і не потрапити в неприємну ситуацію. Затребувати і проаналізувати документи у потенційного продавця можна самостійно, але набагато краще буде звернутися в адвокатську контору і замовити адвокатську перевірку купівлі-продажу.

Переваги перевірки фахівцями

Основна перевага адвокатських контор в даному питанні – це наявність досвіду. Навіть якщо ви досить докладно знаєте законодавчу базу і розбираєтеся в документації, можна з легкістю втратити важливий момент і потрапити в халепу.

Професійний адвокат же завжди знає, на що звернути увагу і які нюанси при купівлі нерухомості виникають в першу чергу. Юридична перевірка документів нерухомості – це той випадок, коли наявність досвіду за плечима може вирішити результат всієї справи.

Найбільш часто зустрічаються такі нюанси

Найчастіше покупець може зіткнутися з низкою стандартних проблемних ситуацій. Закриваючи очі на ті чи інші аспекти, людина ризикує в подальшому отримати ряд проблем, пов’язаних з придбаною нерухомістю.

Серед типових ситуацій, які ігнорують покупці є:

 • відмова від торгу або зайвий торг там, де він недоречний;
 • заниження вартості продажу в договорі з метою економії на податках;
 • оформлення договору дарування замість купівлі-продажу;
 • покупка квартири з прописаними НЕ-власниками;
 • покупка квартири з прописаними неповнолітніми без дозволу опікунської ради;
 • перевірка наявності дозволу на продаж коштів другої половини;
 • перевірка дієздатності продавця;
 •  відмова від ріелторських послуг з метою економії;
 • безпосередньо перевірка документації.

Якщо ряд цих питань перевірити і врахувати покупець може самостійно, то юридичні нюанси найкраще вирішувати спільно з фахівцем, замовивши адвокатську експертизу документів нерухомості.

Які документи підлягають перевірці?

В цілому, вивчити необхідно всі надані документи, так як найменший недолік в будь-якому з них може привести не тільки до неможливості укладання угоди, а й до більш серйозних наслідків. Наприклад, в подальшому угода може стати визнаною недійсною, що спричинить за собою ряд неприємностей. Розглянемо, на що ж звертають увагу при юридичному аналізі купівлі-продажу в кожному з наданих документів.

 1. Паспорт. Ім’я та прізвище в документі повинні співпадати з ПІБ, зазначеними в документі на право власності. Також повинні бути вклеєні фотографії в разі досягнення власником 25 або 45 років.
 2. Документи на право власності. Якщо квартира була отримана власником до 2013 року, то необхідна наявність довідки БТІ. В інших випадках достатньо виписки з державного реєстру.
 3. Документи-підстави на видачу права власності. Необхідно перевірити оригінал документа на відповідність самому праву власності.
 4. Технічний паспорт. Перевіряється відповідність зазначених описів і параметрів реального стану нерухомості.
 5. Незалежна оцінка. Тут слід звернути увагу на наявність запису в Єдиній базі звітів з оцінки майна.

Також важливо перевірити, чи немає яких-небудь обтяжень майна, наприклад, іпотеки, борги або заборон. Крім цього, перевіряється наявність неповнолітніх прописаних осіб або співвласників. Аналогічна ситуація і з подружжям.

Всі ці нюанси врахувати самостійно досить важко. Навіть знаючи, на що звертати увагу, можна легко втратити той чи інший момент. Тому рекомендується заручитися допомогою фахівців і замовити супровід угод з нерухомістю, щоб уникнути непорозумінь. Майнові спори нерідке явище в професійній діяльності адвокатів, прокурорів, юристів та суддів. Звичайно, якщо сторони не мають взаємних претензій, можливо розв’язати конфлікт без судового розгляду, однак, коли мирні методи не дають бажаного результату, звернення до судового врегулювання неминуче.

Признание, прекращение права собственности

 

Визнання та припинення права власності починається з оформлення та подання позовної заяви. Воно повинно бути правильно оформлено і мати необхідні дані про обидві сторони, так само розглянутого майна.

Потреба в визнання права власності, часто відбувається через несумлінність забудовників, які не підготували документи належним чином. Припинення права власності часто відбувається в рахунок боргових зобов’язань, унаслідок знищення майна або смерті власника. Яка не була б причина, відбувається це тільки за рішенням суду.

Щоб процедура пройшла успішно, необхідно коректно оформити документацію та підготувати доказову базу. Тільки грамотний юрист зможе зробити це на професійному рівні.

 

Міжнародне адвокатське об’єднання «Lexberg» допоможе вам:

 • Провести оцінку результату справи.
 • Скласти позов.
 • Зібрати необхідну документацію.
 • Захистити ваші інтереси.