Дозвіл на працевлаштування в Україні

Сучасний ринок праці набуває все більш чіткі риси глобальності – громадянство іншої країни не тільки не є принциповою перешкодою для роботи, але часом здається очевидною перевагою, оскільки свідчить про наявність у претендента унікальних навичок і досвіду, отримати який в Україні досить проблематично.

Дозвіл на працевлаштування в Україні є основним документом, легалізує діяльність нерезидента в нашій країні, а його оформлення передує тривалий бюрократичний процес. Перед тим, як отримати дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні, трудовий мігрант повинен досягти домовленості з компанією, готової взяти його до себе в штат. Після цього підприємство розміщує інформацію про вакансії в публічний доступ і, якщо протягом встановленого терміну (п’ятнадцять днів) на неї не відгукнеться ніхто з місцевих громадян, отримує право взяти на це місце приїжджого. Слід зазначити, що центр зайнятості проводить ретельний моніторинг виконання даної умови. Таким чином, отримати дозвіл на роботу іноземця в Україні без цього не вийде, а для роботодавців-порушників закони передбачають штрафні санкції.

Працевлаштування іноземних громадян

Робота за кордоном стає дедалі привабливішою для іноземних громадян. Україна відкриває двері для іноземців, які бажають тут працювати, надаючи різні можливості для отримання дозволу на працевлаштування.

Процес отримання дозволу на працевлаштування іноземців в Україні може здатися складним, однак, з правильною інформацією та підтримкою, він може бути спрощений.

Основні етапи для отримання дозволу на працевлаштування:

 1. Отримання посвідки на проживання: Початковий крок для роботи в Україні для іноземців – отримання посвідки на проживання. Це обов’язкова умова для тих, хто хоче працювати в країні.
 2. Пошук роботи: Після отримання посвідки на проживання, необхідно знайти роботодавця, готового подати заяву на дозвіл на працевлаштування.
 3. Подача заяви: Роботодавець подає заяву на дозвіл на працевлаштування разом із необхідними документами до відповідних органів.
 4. Розгляд заяви: Органи міграційної служби розглядають подані документи та приймають рішення про видачу дозволу на роботу.
 5. Отримання дозволу: У разі позитивного рішення, видається дозвіл на працевлаштування іноземця.

Спрощення процедур іноземним працівникам сприяє залученню інвестицій та досвіду з-за кордону, сприяючи розвитку бізнесу в країні.

Документи необхідні для отримання дозволу на роботу

Якщо іммігрант все ж отримує бажане робоче місце, йому необхідно зібрати пакет документів, щоб згодом надати їх в Службу зайнятості за місцем проживання і роботи.

Підготовку та збір необхідних документів, для отримання дозволу на працевлаштування в Україні, краще доручити фахівцям, що мають багаторічний досвід роботи в сфері надання міграційних послуг.

Так для отримання дозволу вам необхідно надати наступний пакет документів:

отримання дозволу на роботу

 • заяву від роботодавця;
 • фотографії 3,5 на 4,5 (матова основа)
 • копія і нотаріальний переклад паспорта іноземця;
 • реєстраційний номер картки платника податків;
 • правовстановлюючі документи компанії-роботодавця;
 • квитанцію про сплату державного мита (залежить від терміну на який оформляється дозвіл на працевлаштування);

Слід також пам’ятати, що всі папери, якщо вони складені іншою мовою, будуть прийняті співробітником Центру зайнятості тільки при наявності нотаріально завіреного перекладу на українську.

Фахівці нашого Адвокатського Об’єднання «Lexberg», супроводжують отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні на підставі виданого дозволу на працевлаштування в Україні.

 

Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні діє протягом півроку, одного року або трьох років (на вибір працівника або компанії), після чого при необхідності продовжується. Процедура продовження в цілому нічим не відрізняється від первинного оформлення.

Міжнародне адвокатське об’єднання «Lexberg» пропонує комплекс послуг, пов’язаних з міграційним та трудовим правом. Ми допомагаємо швидко оформити дозвіл на працевлаштування іноземця, грамотно супроводжуючи процедуру і зводячи терміни реалізації до мінімуму. У сферу наших професійних інтересів входить надання юридичних консультацій, а також оптимізація взаємодії з державними бюрократичними органами.