Як оформити дитячий закордонний паспорт

Невеличка книжечка з чіпом (тобто безконтактним електронним носієм) – так виглядає паспорт для виїзду за кордон. Нагадуємо, що документи, які не містять інформації про біометричні дані особи (відбитків пальців, оцифрованого обличчя людини та її підпису) – тобто такого чіпа, що містить й інші важливі дані, – перестали прийматися для оформлення паспортів ще 20 грудня 2016 року.

Оформленням закордонних паспортів займаються:

територіальні органи (підрозділи) державної міграційної служби;
центр надання адміністративних послуг;
держпідприємство “Документ”;
а також, якщо особа, яка звернулася, тимчасово перебуває або проживає на постійній основі за кордоном – закордонні дипломатичні відділи.

Виключно в територіальному органі ДМС (ДМС – державна міграційна служба) закордонний паспорт оформляють у разі:

 • необхідності термінового лікування або відсутності можливості самостійно пересуватися в особи, яка звернулася;
 • крадіжки, втрати або необхідності обміну паспорта для особи, яка проживає за кордоном на постійній основі і перебуває в Україні на момент звернення;
 • якщо документи оформляються з метою виїзду на постійне проживання в разі усиновлення (для усиновленої дитини).

Щоб оформити паспорт для виїзду за кордон, потрібні такі документи:

 • Для дітей віком до 12 років необхідно подати одну кольорову фотокартку 10Х15 (її сканують з метою внесення оцифрованого образу обличчя);
 • Для дітей віком до 14 років – свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує факт народження;
 • Для осіб старше 14 років – паспорт громадянина України;
 • Якщо дитина виїжджає не з батьками, необхідний документ, що засвідчує особу законного представника;
 • Якщо ви замовляєте дитині другий закордонний паспорт, обов’язково потрібно надати попередній проїзний документ або паспорт (чинний або не чинний на інше прізвище). З 12-річного віку за дозволу законних представників (батьків) скануються відбитки пальців рук.

Закордонний паспорт оформляють:

 • Самостійно подавши заяву-анкету – громадяни 16 років і старші;
 • Подає заяву-анкету на оформлення, обмін і видачу паспорта для виїзду за кордон у разі, якщо батьки не перебувають у шлюбі, той з батьків, з яким проживає дитина;
 • Нотаріально засвідчувати заяву-анкету перед подачею документів потрібно в разі відсутності другого з батьків.

Якщо паспорт оформляють для дитини, яка проживає з одним із батьків і не досягла 16-річного віку, під час подачі також обов’язково надають оригінал або завірену копію свідоцтва про смерть другого з батьків, або ж одного з таких документів, як рішення суду про визнання другого з батьків:

 • недієздатним;
 • безвісно відсутнім;
 • або про позбавлення батьківських прав;

Подається також:

 • довідка про реєстрацію місця проживання дитини разом із батьком, який подає заяву-анкету та інші документи;
 • оригінал виписки з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.

У разі, якщо другий з батьків є особою без громадянства або іноземцем, подавати його заяву-анкету не потрібно.

Залежно від того, скільки доведеться чекати на виготовлення закордонного паспорта, різною буде і вартість його оформлення (термін вказано максимальний):
– за тиждень (7 днів) паспорт оформляють за 810 грн 32 коп.
– за 20 днів – 557 грн 32 коп.
У разі необхідності термінового виїзду у зв’язку зі смертю родича, який проживає за кордоном, або потребою в його лікуванні паспорт оформляють не більше ніж за 3-денний термін за 810 грн 32 коп.

20-250 доларів США коштує оформлення паспорта виїзду за кордон у закордонній дипломатичній установі.

Держорган, який здійснив прийом документів на оформлення, потім і видає паспорт.

Отримати паспорт для виїзду за кордон можна за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу.

На підставі завіреної в установленому порядку довіреності уповноваженому законному представнику видають паспорт дитини 12 років і молодше.

Для дитини від 12 до 16 років, на чиє ім’я оформляється паспорт для виїзду за кордон, його видають на підставі засвідченої в установленому порядку довіреності уповноваженому законному представнику в присутності цієї дитини.

Оформлення відповідної візи в представництві країни, куди заплановано виїзд дитині, яка є громадянином України, потрібне, якщо вона не має біометричного паспорта для виїзду за кордон.
Не оплачується опрацювання заяв про оформлення віз з осіб, які перебувають на утриманні, до 21 року і з дітей до 18 років.

Для того, щоб перетнути кордон з Республікою Білорусь, дитині необхідна тільки наявність проїзного документа дитини або паспорта громадянина України.
Перетинати кордон з Турецькою Республікою дитині можна за наявності проїзного документа дитини або паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм.

Закордонний паспорт оформлюють на термін 10 років для осіб, які досягли 16-річного віку, і на 4 роки – для осіб, які не досягли 16 років.

5/5 - (5 votes)