Пенсія за списком 2. Хто має право, як оформити і як уникнути відмови
Під час оформлення пенсії за списком номер 2 все частіше супроводжується відмовами. Не завжди це має законний характер, і відбувається через некомпетентність службовців. Законодавство в будь-якій галузі досить складне, що вже говорити про пенсійне законодавство, яке переживає десятки реформ, а одна дрібниця має величезне значення. Неправильно підрахований стаж для пенсії, некоректні дані щодо заробітної плати тощо. Як уникнути глобальних помилок, і що робити, якщо ви зіткнулися з несправедливістю.
Кому належить пенсія за списком 2
Список 2 визначає право людини вийти на пенсію на пільгових умовах. До цієї категорії належать люди, які відпрацювали повний робочий день на виробництві зі шкідливими або важкими умовами праці.
– Чоловіки, після 55 років повинні мати стаж для пенсії не менше 25 років, з нього не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;
– Жінки, після досягнення 50 років і за наявності загального стажу роботи не менше 20 років з нього не менше 10 років на зазначених роботах.
Подібну оцінку виробництву видає спеціальна атестація.
Пенсія за списком 2. Отримано відмову
Дедалі частіше майбутні пенсіонери стикаються з відмовою оформлення пенсії на пільгових умовах. Ми вирішили розібрати найчастіші причини відмови.
- Суміщення роботи.
Пільговий стаж для пенсії враховується тільки при роботі повний робочий день. Якщо у вас суміщений стаж роботи, і ви виконували роботу в складних умовах менше 80% робочого часу, працівник ПФ, найімовірніше, відмовить вам в оформленні пенсії.
- Не проведена атестація робочого місця.
Часто ми працюємо, розуміючи, наскільки складна робота, або наскільки шкідливе виробництво, і ось, знайшовши свою професію в переліку, радіємо, що пенсія за списком 2 дасть змогу раніше скористатися можливістю відпочити. Тільки ось найчастіше, документація не позначає виробництво як шкідливе.
- Відмова підприємства видавати документи.
Пенсіонери можуть зіткнутися з категоричною відмовою керівника видавати довідку про стаж роботи або обсяг заробітної плати. Чи є це законним? – Звісно, ні! Але з різних причин, роботодавець не тільки вважає за можливе так чинити, а й робить це з оглядкою на власну вигоду.
Що робити, щоб пенсія за списком 2 була отримана по праву
Бажаючи оформити пенсію в Києві, ще до початку процедури варто звернутися до юриста, який проведе повноцінну консультацію, розрахує належну пенсію і офіційно направить запит на оформлення тих чи інших документів.
Якщо ви все ж вирішили зайнятися питанням самостійно, і зіткнулися з несправедливістю – зверніться до адвоката. Фахівець представить ваші інтереси в ПФ і за необхідності, захистить ваше законне право в судовому порядку.
Не дайте себе обдурити! Боріться за те, що вам належить законом, і те, що ви заробили своєю власною працею.