Довідка для пенсії Київ

Довідка для пенсії про заробітну плату для обчислення пенсії

Коли настає час піти на заслужений трудовий відпочинок, кожен задається питанням “яка довідка для пенсії потрібна”, де її отримати, і скільки їх взагалі потрібно?”. Так, насправді це питання не просто важливе, а вирішальне при оформленні пенсії.

Перша, і, напевно, найважливіша довідка для пенсії – довідка про заробітну плату. Завдяки їй можна як збільшити пенсію, так і розрахувати її природну фінансову вагу.

Що таке довідка для пенсії про заробітну плату

Цей документ являє собою бланк, що володіє інформацією про заробітну плату в конкретні періоди часу. Завдяки цьому бланку, ПФ має можливість провести розрахунок належних виплат. Цей документ є одним з обов’язкових під час подання пакета для оформлення пенсії.

Отримати цю довідку можна безпосередньо у роботодавця. Якщо ви, оформляючи пенсію, подаєте як стаж досвід на різних підприємствах, необхідно потурбуватися про отримання документа в кожної компанії окремо. Видати документ вам зобов’язані протягом трьох робочих днів.

Який вигляд має мати довідка для пенсії

Неправильно оформлена довідка є частою причиною перенесення оформлення пенсії. Щоб цього не сталося, вам варто чітко розуміти, що вимагати від роботодавця, або звернутися до фахівця, який зможе виконати оформлення всього пакета документів, самостійно використовуючи свої навички та знання.

Зверніть увагу, щоб документ містив:

  • Штамп у кутку довідки.
  • Дату видачі.
  • Порядковий номер документа.
  • Ваше П.І.Б. і дату народження.
  • Найменування організації.
  • Період роботи.
  • Розмір заробітної плати.

Важливе значення має коректно вписані дані про заробітні плати, оскільки підвищити пенсію ви зможете тільки за наявності відповідних даних.

Виплати в довідці мають бути вписані за місяцями з підсумковою річною сумою. Обов’язковим є зазначення валюти, у якій велися нарахування. Також варто звернути увагу, щоб суми були вказані нараховані, а не фактично виплачені.

Що робити, якщо довідка для пенсії оформлена неправильно

Якщо ви помітили, або в ПФ вам повідомили, що довідка оформлена неправильно, зверніться на підприємство з проханням виправити ситуацію. При отриманні відмови, або повторних помилок, ви можете звернутися по допомогу до юриста. Фахівець допоможе вплинути на недобросовісного роботодавця, або виконати всі бюрократичні процедури замість вас, щоб пенсія асоціювалася у вас виключно з відпочинком.

Rate this post